Blog > Komentarze do wpisu

Zadbaj o swoje zęby!

! wpis zawiera lokowanie produktu !

 

Żujecie gumę? Bo ja tak i to od zawsze. Pomaga mi ona utrzymać moje zęby i jamę ustną w czystości, w czasie i miejscu, gdzie niestety nie mogę chwycić za szczoteczkę.

Żuję po każdym posiłku, a nawet czasem "ot tak".

Uwielbiam wszystkie gumy miętowe, chociaż nie ukrywam, że po jedną sięgam częściej. Też tak macie? Zresztą w diecie Dukana, żucie gumy, pozwoliło mi na początku zwyciężyć z napadem głodu (wiem wiem, że w Dukanie nie ma napadów, ale moje pierwsze podejście było niestety złe, gdyż nie poznałam dokładnie wszystkich wytycznych ;))  czy z niesmakiem w buzi, bo zjedzeniu "entego" jogurtu naturalnego ;)


Jakiś czas temu, dostałam paczuszkę od firmy Wrigley - dziękuję! Zawartość tej paczki uzupełniła moje zapasy na jakiś czas.

Zresztą zobaczcie sami:

 

Jestem mile zaskoczona zawartością - jeszcze raz dziękuję!!!

Żeby nie było, że tylko się chwalę, napiszę kilka informacji, dlaczego należy żuć gumę, po każdym jedzeniu.

Po pierwsze - pobudzenie śliny.

Badania dowiodły, że żucie bezcukrowej gumy, np. ORBIT®, pobudza produkcję śliny nawet 10-krotnie.1. W tym samym czasie skład śliny zmienia się, czyniąc ją bardziej skuteczną w neutralizowaniu kwasów osadu nazębnego i remineralizacji zębów.

 Po drugie - neutralizacja kwasów osadu nazębnego.

Częste przekąski pomiędzy posiłkami mogą prowadzić do obecności szkodliwych kwasów osadu nazębnego w jamie ustnej. Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® przez 20 minut po jedzeniu i piciu zwiększa ilość dwuwęglanu w ślinie i pomaga pacjentom neutralizować te kwasy.

Po trzecie - zwiększona remineralizacja.

Żucie bezcukrowej gumy ORBIT® stymuluje ślinę, która jest źródłem tego samego rodzaju wapnia, fosforanów i grup wodorotlenowych, które występują naturalnie w zębach. Zwiększone wydzielanie śliny aktywnie zmniejsza demineralizację i poprawia stopień remineralizacji.

 

A Wy, jak dbacie o właściwe pH jamy ustnej po każdym posiłku ?
Stosujecie gumy do żucia Orbit ?

 

wtorek, 12 lutego 2013, mrs.dukanowa
Tagi: współpraca

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: po każdym, *.play-internet.pl
2013/02/17 12:20:41
posiłku, to musiałabym zjeść co najmniej 5 dziennie. A że w reklamach zawsze wszyscy gumy jedzą po dwie - to może i 10? ;) Spora dawka sztucznych słodzideł, aspartamów i ksylitolów i innych, których staram się unikać. Szkoda, że o tym się zapomina wychwalając gumy.
-
2013/02/17 19:51:08
będąc na diecie często pożuwam sobie gumę ;) zapominam o głodzie ale też o smaku ostatniej potrawy hihihi. no ale dzięki twoim przepisom, jedzonko smakuje mniam mniam
-
Gość: studentka stomatologii, *.toya.net.pl
2013/04/17 10:31:55
Czytam i musze przyznac,ze sie nie zgadzam... to typowe teksty margetingowe firm produkujacych gumy do zucia...Fakt, zucie po posilku pomaga przywrocic neutralne pH w jamie ustnej, natomiast zawartosc substancji remineralizujacych szkliwo jest tak znikoma, ze nie ma to zadnego wplywu na nasze uzebienie. Jak mozna zaleciac zucie gumy 20min po jedzeniu i piciu, kiedy limit dzienny nie powinien przekraczac 10-15 min? Te produkty zuzywaja narzad rzucia, powodujac problemy stawu skroniowo-zuchwowego.
Pozwala sie, owszem, zuc gume dla zmiany smaku, natomiast w zyciu nie po kazdym jedzeniu i piciu, a juz na pewno nie 20min!
-
Gość: gosc, *.ip.netia.com.pl
2013/04/26 15:56:15
Akurat Ksylitol jest chyba najzdrowszym obecnie znanym na świecie słodzidłem, może poza miodem :) Więc proponuję najpierw podstawowy dokształt, później wypowiadanie się na publicznych forach.
-
Gość: , *.bb.online.no
2013/08/08 16:55:56
Nie wiem czy jest to takie super rozwiazanie, jakos nie jestem przekonana do gum, po przeczytaniu kiedys takiego czegos..
E110 (Żółcień pomarańczowa FCF)
Pochodzenie: Syntetyczny barwnik azowy.
Właściwości: Jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie.
Zastosowanie: Stosowany jest do takich produktów jak: marmolady, żele, gumy do żucia, powłoki tabletek, zupy w proszku, kasze, płatki zbożowe. Ze względu na jego zły wpływ na zdrowie jest zakazany w kilku krajach.
Inne nazwy: CI 15985, żółcień FD&C6
Dzienne spożycie: Do 2.5 mg/kg masy ciała.
Zagrożenie: Substancja ta może wywołać nasilenie się objawów astmy (pokrzywka, duszności) u osób na nią cierpiących, ponadto występuje prawdopodobieństwo wystąpienia nadpobudliwości i dekoncentracji u dzieci. Po przeprowadzeniu testów na zwierzętach stwierdzono, że przy dużych dawkach substancja ta sprzyja powstawaniu nowotworów nerek. 
-
2013/08/21 13:21:39
najlepiej myć zęby i nie jeść słodyczy, biel się utrzyma
-
2014/05/01 15:23:25
a jak mycie zębów po każdym posiłku to podstawa a jak jesteśmy w pracy można się pokusić o jakąś gumę w miarę to oczyścić. Najgorsze jest jak ktoś z rana nie umyję zębów i idzie do pracy to jest normalnie katastrofa.
-
2014/08/06 01:04:16
Zęby leczy stomatolog
-
Gość: 12, 185.48.177.*
2017/08/13 15:35:14
A fe nie faszerujcie się aspartanem.. Chcecie myć zęby w biegu to polecam mieć ze sobą małą buteleczkę płynu to mycia jamy ustnej natomiast nigdy w życiu nei stosowałbym tego jako elementu diety


Uwaga!
Copyright ˆ 2010-2013 by mrs.dukanowa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zdjęcia i przepisy umieszczone na tym blogu
są własnością autora i zabrania się kopiowania,
przetwarzania lub ich wykorzystywania
bez zgody autora.Make your own opis opis Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów